Чому покоління майбутнього грає музику минулого?

Dates
Вересень-листопад 2020

Документальний проект від Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU
за підтримки Українського культурного фонду.
Художній керівник – диригентка Оксана Линів

Participants

Солістка - Христина Михайличенко (ф-но)
Диригентка - Оксана Линів

Location

Львів, Україна

Links

About Чому покоління майбутнього грає музику минулого?

Уявіть підлітків, що грають у своєму першому рок-гурті… А як виглядають їхні ровесники, що грають у своєму першому симфонічному оркестрі?

Насправді, це звичайні молоді люди, впізнати яких на вулиці можна хіба за кофром на плечі. Декому з них ще не виповнилось і 16-ти, а хтось вже досягнув перших музичних висот. І це вони — справжні бунтарі, адже грають музику, яку навряд почуєш у модному клубі чи хіт-параді.

Чому нове покоління грає музику минулого? — питання на яке ми шукаємо відповідь разом з музикантами Молодіжного симфонічного оркестру України аби знайти коннект між ними та мейнстрімною культурою.

Впродовж чотирьох епізодів документального фільму, знятого на бекстейджі життя молодіжного оркестру, ми відкриваємо новий погляд на класичну музику очима її виконавців, розбираємось у мотивації молоді виконувати твори композиторів минулого, дізнаємось, хто вони — музиканти-класики: про що мріють, жартують, переймаються, як відчувають власний інструмент у контексті оркестру.

Кульмінаційною вершиною проєкту є відзнятий відео-концерт Молодіжного оркестру: колектив записав програму з творами: Концерт N.5 для фортепіано з оркестром Людвіга ван Бетховена (солістка Христина Михайличенко), Поема Возз’єднання Бориса Лятошинського та 2-га Симфонія «Eroica» Євгена Станковича. Творчим процесом керує головна диригентка оркестру Оксана Линів, яка працює з найбільшими оперними театрами та оркестрами світу та нещодавно оголошена першою жінкою-диригентом на культовому Вагнерівському оперному фестивалі в Байройті.

Program

Людвіг ван Бетховен Концерт N.5 для фортепіано з оркестром
Євген Станкович 2-га Симфонія «Eroica»
Борис Лятошинський Поема Возз’єднання

Gallery