Ковчег Україна: Музика

Дати
09.10.2020—11.10.2020

Участь в грандіозному проекті-антології 10-ти століть української музики від старовинного фольклору до сьогодення

Учасники
Локація

Львів, Україна

Лінки

Про Ковчег Україна: Музика

КОВЧЕГ ""УКРАЇНА"": Музика — великий мультидисциплінарний проект, що поєднує музичне і візуальне мистецтво, культурні надбання і новітні технології, видавничу справу, наукову і дослідницьку роботу та етнографічну спадщину. Його місійність для країни — у діалозі минулого і майбутнього, у спробі переосмислити національну спадщину і актуалізувати її для сучасного слухача, перезавантажити “культурні архіви” та зробити їх цікавими нашим сучасникам.
Основа проекту – унікальний̆ концерт-музичний колаж з кращих зразків українського музичного спадку під керівництвом зірки світової класичної сцени диригентки Оксани Линів.
Він був створений за підтримки Українського культурного фонду на платформі Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt великою командою відомих українських митців, дослідників та культурних діячів, які, об’єднавшись у символічний Ковчег, подарували країні продукт, який здатен стати платформою змін свідомості нації та пошуку власної ідентичності у світовому масштабі.
Проект несе живу просвітницьку та педагогічну місію, об’єднуючи та виховуючи майбутні покоління, адже до його створення активно долучаються діти та молодь студентського віку.

Музична керівниця, співавторка та головна диригентка проєкту – інтернаціонально відома диригентка Оксана Линів (Україна-Німеччина), яка нещодавно отримала нагороду Найкраща диригентка 2020 та у 2021 році дебютуватиме як перша жінка-диригент на найпрестижнішому оперному фестивалі світу в Байройті, Німеччина; засновниця та арт-директорка Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt, засновниця, головна диригентка та художня керівниця Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU.

Ініціаторкою, співавторкою і креативним продюсером проекту є Ярина Винницька, відома українська письменниця, перекладачка, видавчиня, співзасновниця і головна редакторка видавництва Terra Incognita, співзасновниця культурної платформи “Ковчег Україна”.

Автори візуальної частини проекту: Андрій Водичев (режисер-постановник), Остап Лозинський (художник), А.Єрмоленко, О.Ткаченко, А. Ладик-Гіренко, Ю.Табенська, С.Горобець, К.Дендюк, О.Сметана, О.Лозинський, К. Моргенталь (дизайнери), С. Горобець, Д. Наугольник, О.Линів (відео-контент).

В грандіозній концертній програмі взяли участь 25 солістів, з них українські етно-гурти – Даха Браха, Хорея Козацька, КУРБАСИ, солісти Оксана Нікітюк, Назар Тацишин, Уляна Горбачевська, 84-річна співачка з Полісся Домініка Чекун, бандурист О.Созанський, а також Національна чоловіча хорова капела «Дударик», Камерний дівочий хор КССМШ ім. М. Лисенко, Молодіжний симфонічний оркестр України/YsOU, під керівництвом Оксани Линів.
Програма була задумана як синтетичний арт-перформанс з використанням мультимедії та віджеїнга.
Зйомки проходили у Центрі ім. О.Довженка у Львові 7-9 жовтня 2020 р.
До музичної програми проекту увійшли питомо українські музичні шедеври світового рівня, які можна вважати золотою інвестицією України в культурну скарбницю людства — космогонічні колядки, архаїчні пісні ритуального циклу, знаменний розспів Київо-Печерської лаври, ірмоси Почаївського Богогласника і шедеври Бортнянського, Лисенка, Барвінського, Лятошинського, Скорика, сучасних композиторів Алмаші, Сильвестрова, Небесного та ін. Саме концерт став центральною, змістовою частиною всіх активностей та продуктів проекту, до яких ще входили тематичний арт-бук «Ковчег Україна : Музика», однойменна інтерактивна та настільна гра, об’ємна просвітницька кампанія за залученням відомих спікерів (С.Жадан, Н.Попович, В.Кібуладзе, Г.Друзенко та ін.) та поліграфічна продукція.
Музика і головні меседжі проекту, подані через сучасні мистецькі форми з використанням новітніх технологій, сприяють формуванню нового українського слухача — відкритого, різнобічно- розвинутого, здатного відкрито сприймати традиційні і нові течії, поєднання різних видів і жанрів музики, літератури й образотворчого мистецтва. А це, у свою чергу, сприятиме формуванню колективної свідомості нації на основі української культурної ідентичності.

Програма

Д. Бортнянський Концерт для чембало з оркестром в перекладенні для бандури
О. Козаренко «Ірмологіон для струнних» 1ч, 2ч., 4 ч.
В. Івасюк Уривок з «Варіацій для струнного оркестру» на тему пісні «Суха верба».
М. Лисенко Хор русалок з опери “Утоплена""
З. Алмаші Фрагмент з Кантати «Становлення»
Б. Лятошинський Фрагменти з опери «Золотий обруч».
М. Скорик ""Хиляються ворота» Третя пісня з «Три весільні пісні».
Хорея Козацька «Ангели знижайтеся»
В. Барвінський «Українське весілля»
О. Козаренко «П’ять весільних латкань з Покуття» №1«Короваєва пара», №5«Засіяло срібло злото»
Л. Грабовський «Ой, спи дитя» з «Чотири укр пісні»
І. Небесний ""Небесний Щедрик»
М.Лисенко. Увертюра до опери «Тарас Бульба»
Є. Станкович. «Колискова» для струнних з “Квіту папороті» (вставний номер). Ноти є в пдф.
Є. Станкович Фрагменти з опери “Квіт папороті»: ""Колискова"", «Майдан на Запорізькій Січі», «Муштра», «Ой, гук мати», «Зажурилась Україна» (Дума), «Благослови, Земле»
Даха Браха ""Весна"", ""Човен""
І. Небесний ""Кант Строй Ковчег""

Галерея